Provincie verleent ontheffing: 5 jaar asielopvang in Schagen Oost
Publicatiedatum: 26 maart 2025
Laatst gewijzigd: 26 maart 2025
0 reactiesDe provincie Noord-Holland verleent de gemeente Schagen een tijdelijke ontheffing voor asielopvang in Schagen Oost.
Daar mogen tussen 1 april 2025 en 31 maart 2030 maximaal 300 mensen worden opgevangen.
Gemeente Schagen heeft door de Spreidingswet op basis van het Verdeelbesluit Noord-Holland 2024 de taak om 277 reguliere opvangplaatsen te verzorgen per 1 juli 2025. Het realiseren van duurzame opvang is noodzakelijk om aan deze taakstelling te kunnen voldoen. De gemeente wil in Schagen Oost maximaal 300 mensen opvang bieden. Om dit mogelijk te maken moet de provincie een ontheffing verlenen.
Het verzoek van de gemeente is op maandag 17 maart besproken tijdens de vergadering van de Statencommissie Ruimte. Een meerderheid bleek voor het verlenen van een ontheffing voor 5 jaar te zijn. Gedeputeerde Staten hebben nu besloten de ontheffing te verlenen.
Evaluatie
Uiterlijk 4 jaar na verlening van de ontheffing wordt een evaluatie uitgevoerd over de noodzaak van het continueren van de asielopvang in Schagen Oost. Als blijkt dat voortzetting van de opvang op de locatie noodzakelijk is, kan de gemeente tijdig een nieuw verzoek bij de provincie indienen. De provincie kan die eventuele nieuwe ontheffing voor nogmaals maximaal 5 jaar verlenen.
Zie ook: Statenleden buigen zich over opvang asielzoekers Schagen Oost
Om te kunnen reageren moet u eerst inloggen.